אוסדיזיין היא חברה שבדית שמייצרת שתלים מהמתקדמים ביותר לגולגולת.

מתי יש צורך בשתל לגולגולת?

 בחבלות ראש קשות,כגון לאחר תאונות דרכים, נפילה קשה מאופניים או מ"כלי תחבורה" כמו סקטבורד, הובר בורד וכן פגעי טרמפולינה וכו' עלולה להיווצר פגיעה שגורמת לשבירה של עצם הגולגולת.
 יש צורך בהשתלת שתל גולגלתי גם כאשר מתגלים גידולים סרטניים או שפירים במוח ואז יש צורך בחיתוך יזום של הגולגולת. לאחר הטיפול הרפואי, יש להשלים את הגולגולת החסרה.
כל אלה מקרים בהם יש לדאוג ל"כיסוי" מחודש של הגולגולת כדי למנוע נזקים למוח המסתתר בתוכה.
מהן הדרישות משתל גולגולת:
התאמה אישית ומדויקת למבנה הגולגולת המקורי כדי לספק אפקט קוסמטי אסטטי אופטימאלי
 1. שרידות לאורך זמן והגנה מכנית טובהעל המוח שתאפשר חזרה לכל תפקודי החיים.
 2.  
 3. מיעוט זיהומים, ואפשרות לטפל בזיהום על ידי הספגת השתל באנטיביוטיקה.
 4.  
 5. עמידות השתל:אינו ניספג ולא נחשף
 6.  
 7. איחוי טוב של השתל עם שאר הגולגולת באמצעות גידול כלי דם עצמוניים ורקמות רכות על
 8. פניו
מה נעשה עד היום?
על פי ההערכה מתבצעים בישראל כ-200 ניתוחי השתלה בשנה למצבים של חבלה בגולגולת או במחלות מוח שונות. ברובם המכריע,  מושתלת מחדש עצם הגולגולת של האדם. שיטה זו טובה אך בחלק מהמקרים השתלה זו מובילה לדלקות ו/או לעיכול עצמי של הגולגולת.
מה החידוש? - שתל קרניופלסטי מותאם אישית
בסיסו של השתל עשוי טיטניום ומיוצר במדפסת 3D ע"פ צילומי ההדמייה של החולה ועליו "רעפי" קרמיקה בהרכב פטנטי (פירופוספאט הוא חלק מההרכב) המקנה את התכונות הרצויות  ומתקרב לשתל האידיאלי.
מה ייחודו של השתל?
 1. < >הוא מיוצר לאחר דיאלוג עם הרופא המנתח שמקבל דגם טרם הייצור להערות ואישור.
 2. השתל מגיע לחדר הניתוח כשהוא מוכן לשימוש ללא צורך בהתאמות ו"שיופים" מצד הרופא דבר שחוסך זמן במהלך הניתוח. ההתאמה מדויקת מאפשרת ניתוח קל יותר וקצר יותר ללא סיבוכים
 3. השתל בנוי בצורה הנדסית ככוורת טיטנים המקנה כוח בלימה ללחץ מתפרץ דבר המאפשר שרידות לאורך זמן והגנה מכנית טובהעל המוח ומאפשר חזרה לכל תפקודי החיים.
 4. "רעפי" השתל הקרמיים הבנויים מהרכב פטנטי של מאפשרים גרייההשתל של תאים יוצרי עצם ,רקמות חיבור וכלי דםוגורם ליצירת עצם עצמונית בתוך השתל. למעשה יש בניית עצם עצמונית אל תוך השתל, דבר שנותן עמידות ואסטטיקה משופרת.
 5. ה"רעפים" הקרמיים מאפשרים במיקרה הצורך הספגת אנטיביוטיקה בשתל דבר היוצר מאגר של אנטיביוטיקה המשתחררת לסירוגין ועשויה למנוע זיהומים.
 6. במקרים של גידולי ראש או אובדן עצם עקב הקרנות, שמצריכים חיתוך הגולגולת הפגועה , ניתן לעשות את כל הפעולות של בסרת החלק הפגוע ושל השתלת השתל בניתוח אחד: חיתוך הגולגולת , הוצאת הגידול ומיקום קבוע של השתל . החולה עובר ניתוח אחד ולא שניים !
 7. צוות ההנדסה שמייצר את השתל מסוגל לעמוד באתגרים גדולים כגון: שתלים גדולים במיוחד ומקרים שמוגדרים מסובכים. מדווחים מקרים בהם היה צורך בשתל של יותר מ-2/3 מהגולגולת. החברה הצליחה בעזרת מודלים מתוחכמים ומורכבים לשחזר את מבנה הגולגולת.
 8. חברת אוסדיזיין ממוקדת באופן מוחלט רק בבנייה מתקדמת של שתלי גולגולת ופנים בהדפסת 3D, התמחות ספציפית זו מאפשרת פתרון בעיות מורכבות מאוד תוך עמידה לימין המנתח לפני, תוך גדי ולאחר הניוח.
סיכום:
נוירוכירורגיה מבוססת שתלי גולגולת מותאמים אישית בתלת מימד היא הסטנדרט בהווה ובעתיד הקרוב, מה שימנע את הצורך בניתוחים חוזרים עקב התפתחות זיהומים ו/או ספיגת השתל לאחר ההשתלה ויאפשר הגנה מחד וקוסמטיקה מאידך.
 
בתוכנית הכל בריאות של ערוץ 13, התראיין דר טוביאס סגן מנהל המחלקה הנוירוכירוגית של בית החולים בנהריה בנושא השתל

http://reshet.tv/item/daytime/a-healthy-morning/season-01/episodes/ik7b9-749638/


החל מהדקה 1:17 ועד 6:38
LevPharm Ltd has signed an agreement with OssDsign to represent it in Israel and markets its products in the NeuroSurgery field  

 Lev Pharm ltd.  10 Levinson str. Petah-Tikva 49401 Israel     Tel: +972-3-9230851   Fax:  +972-3-9245074